Warning: A non-numeric value encountered in /www/doc/www.r-atelier.com/www/plugins/content/lightgallery/lightgallery.php on line 74

KRISTEK Lubo "Proč hoří horizont" 2015

 

Závěsný obraz-diptych  „Proč hoří horizont"  (2015), je proveden kombinovanou technikou sepie a tempery na papír 77 x 56 cm, adjustováno ve sdružené paspartě pod sklem rámováno  80 x 60 cm . Signováno v PD: Lubo Kristek s názvem díla.

V horní části diptychu je poprvé ztrvárněna vize "Kristkova domu" v Brně, jehož slavnostní zpřístupnění již finalizuje.

Významný český surrealista, současný umělec, Lubo Kristek (narozen 1943) se svou tvorbou zařadil do širokého proudu evropské postmoderní kultury. Jeho dílo charakterizuje kaleidoskopická mnohovrstevnost, umělecká hravost, interpretační pluralita a fraktálnost.

Kristkova umělecká i  řemeslná dovednost osciluje mezi malbou, asambláží, dřevořezbou, plastikami a happeningem. Kristkovy kosmopolitní aspekty díla a schopnost uplatnit transkulturní zkušenost souvisí s jeho emigrací do Západního Německa v roce 1968. Kristek poté podnikl i cesty po Spojených státech amerických a systematicky poznával různá místa kultury Evropy. Lubo Kristek je umělec a tvůrce, v němž se archetypálně i vlivem osobních životních zkušeností integrují různorodé kulturní prvky a konfigurace, které prostupují jeho tvorbou. Jeho obsáhlé dílo je zastoupeno v mnoha renomovaných soukromých i veřejných sbírkách především v Německu, v USA, Kanadě, Španělsku, Itálii  i Turecku. Po Kristkově návratu z emigrace se podařilo některá mimořádná díla získat i do sbírek našich sběratelů a galerií.

Více o autorovi na:  www.lubokristek.net

Dílo investičního charaktru.

Sběratelsky atraktivní položka !

Cena:     PRODÁNO.

Free Joomla Lightbox Gallery

Rychlý kontakt

R-Atelier
Vlhká 6, Brno

Tel.: 774 900 099

e-mail obchod:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

e-mail restaurování:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

e-mail znalectví:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.