Restaurování a konzervace

Specializujeme se na restaurování, konzervace a opravy nábytku i starožitných a uměleckých předmětů všech slohů a stylů.

Restaurujeme nábytek masivní dřevěný, dýhovaný, řezbovaný, intarzovaný či inkrustovaný, případně s použitím dalších technik jako je: technika Boulle, chebská technika, taušírování, gravírování, zapalování, tmelové a další techniky, povrchových úprav – olejováním, voskováním, klasickou vysokou leštěnou šelakovou politurou, rozlešťovanou natíranou šelakovou politurou, i různé druhy maleb, to v kombinací s kovem, sklem, porcelánem, mramorem a dalšími přírodními materiály jako je kost, slonovina, želvovina, perleťovina atd.. Provádíme restaurování a konzervace většiny veškerého nábytkového kování ať již železného, bronzového, mosazného, kostěného, slonovinového, alabastrového či porcelánového. Samozřejmostí je výroba replik chybějícího mobiliáře.

Provádíme restaurování a rekonstrukce čalouněného nábytku stylem klasických čalounických konstrukcí s použitím původních materiálů (popruh, klasická čalounická pera, juta, afrik, žíně atp.), včetně zprostředkování široké nabídky dobových potahových látek či výroby replik potahových látek, potahových kůží zásadně klasicky ručně zpracovaných a případně odpovídajících krajových port či různých zdobných čalounických hřebíků. Jsme schopni restaurovat pedikové výplety či provádět nové i restaurovat tlačené i barvené potahy z kůže.

Restaurujeme hodiny i hrací strojky stolních, nástěnných, konzolových, podlahových a krbových souprav (hodiny a svícny), včetně oprav a rekonstrukcí strojků a příslušenství (bití, klíčky, závaží, kyvadla atd. ), se samozřejmým uvedením do chodu.

Zajišťujeme i restaurování a konzervace předmětů užitého umění ze skla, porcelánu, křišťálu, mramoru, slonoviny, kosti, perleti, vzácných dřev, celé šíře kovů a ostatních přírodnin (pergamen, alabastr, bambus, ratan atd.). i předmětů pozlacených plátkovým zlatem, metalem atd., či předmětů polychromovaných (sochy, plastiky, řezby atp.), restaurujeme malby na skle, dřevě i kovu, částečně i předměty skleněné (lustry křišťálové i barevné, svícny, benátská zrcadla atp.) s použitím zrcadloviny a různých broušených a dalších sklářských technik.

Nabízíme naše dlouholeté zkušenosti v oboru restaurování a konzervace uměleckořemeslného a kulturního dědictví. Zaměřujeme se především na restaurování a konzervaci dřeva , ale i kamene, štuku a kovů. Mezi naše služby patří také tvorba replik, zlacení plátkovým zlatem. Investorům nabízíme zpracování Restaurátorských průzkumů a Restaurátorských záměrů pro konkrétní účely.

Restaurujeme předměty a objekty kulturní povahy pro soukromé majitele, církevní i státní instituce, a to jak nezapsané tak i zapsané v Ústředním seznamu památek ČR, na základě příslušných povolení k restaurování kulturních památek, uděleného Ministerstvem kultury (licence). Rozsah licencí pokrývá restaurování jak uměleckořemeslných děl.

Restaurátorským pracím proto předchází odborný průzkum, zaměřený na technologické, materiálové i ikonografické poznání předmětů či objektu. V rámci restaurátorských prací pak provádíme komplexní restaurování či konzervační zásahy, ale také záchranné a odborné konzultace v oblasti restaurování a památkové péče.

Každému objednavateli věnujeme individuální pozornost, konzultujeme postup prací nejen s objednavatelem, ale i se zástupci památkového ústavu pro danou památku, aby výsledek naší práce byl ke spokojenosti všech zúčastněných stran.

Restaurujeme malbu nejen nástěnnou, ale i na plátně (včetně rámu obrazu), kovu, dřevě či polychromovanou plastiku, a to v rozsahu uměleckořemeslné i figurální. Restaurujeme malby kulturní povahy pro soukromé majitele, církevní i státní instituce, a to nezapsané, ale i zapsané v Ústředním seznamu památek ČR, a to na základě příslušného povolení k restaurování kulturních památek, uděleného Ministerstvem kultury (licence).

V rámci restaurátorských a uměleckořemeslných prací rovněž provádíme také různé imitace povrchů zdí, mramorování, ale i dřeva, kovových předmětů.

Rychlý kontakt

R-Atelier
Vlhká 6, Brno

Tel.: 774 900 099

e-mail obchod:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

e-mail restaurování:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

e-mail znalectví:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.