Warning: A non-numeric value encountered in /www/doc/www.r-atelier.com/www/plugins/content/lightgallery/lightgallery.php on line 74

TICHÝ Miroslav (20.11.1926 - 12.04.2011) "Dvě ženy na plovárně"

 Černobílá fotografie, 180 x 130 mm, nedatováno, nesignováno, adjustováno na zeleném kartonu s bílou paspartou v euroklipsu,  vloženo pod sklem.

Miroslav TICHÝ český malíř, grafik a amatérský fotograf. Narodil se 20.11.1926 v moravských Netčicích (dnešní součást města Kyjov) zemřel 12.04.2011. Od r.1930 žil s malými přestávkami v Kyjově. Tichý, který se fotografií zabývá již od konce 60-tých let si své fotoaparát i zvětšovací přístroje sám konstruoval z vyřazeného vybavení, brýlových skel, plechovek a dalších materiálů. Objektem jeho focení byly téměř vždy ženy, které zachycoval v různých situacích, nebo oblíbená místa v Kyjově či domácí zátiší. Pracoval často jako voyeur, kdy své fotografie pořizoval fotoaparátem ukrytým pod svetrem a ve vhodném okamžiku aparát odkryl a stiskl spoušť, aniž by záběr sledoval hledáčkem. Charakteristickým rysem Tichého fotografií je přesvětlení nebo podsvětlení expozice, nedoostření snímků a poškrabané negativy. Tichý fotografoval v souladu se svojí filosofií, především pro sebe, a pouze občas někomu fotografie ukázal či výjimečně daroval či vyměnil. Ojedinělou kolekcí disponuje nadace Tichy ocean, se sídlem v Curychu. Jednotlivé fotografie jsou pak zastoupeny v soukromých sbírkách a galeriích především v zahraničí, v Evropě i USA. Světové prodejní a aukční ceny Tichého fotografií po sérii výstav z let 1990 – 2006 dosáhly až hranice 11.000,-Euro. Fotografie je vybavena posudkem znalce.

S ohledem na vzrůstající ceny děl tohoto autora na domácím, ale především světovém trhu umění lze doporučit jako investici. 

 

Cena:      10.000,-Kč

Free Joomla Lightbox Gallery

Rychlý kontakt

R-Atelier
Vlhká 6, Brno

Tel.: 774 900 099

e-mail obchod:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

e-mail restaurování:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

e-mail znalectví:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.