Warning: A non-numeric value encountered in /www/doc/www.r-atelier.com/www/plugins/content/lightgallery/lightgallery.php on line 74

Immaculata s Ježíškem - Polychromovaná dřevořezba (1.pol. XVII.stol.)

Immaculata s Ježíškem – 1.polovina 17.století. Dřevěná polychromovaná plastika vysoká 118,5 cm šíře 49 cm je dílem neznámého řezbáře, původem ze střední Evropy .

Skulptura Madony stojící na půlměsíci je podána jako vysoký reliéf.  Figura je podána frontálně. Na levé ruce nese sedícího Ježíška, který je natočen k divákovi,  pravicí žehná a v druhé ruce třímá jablko s křížem. Madona má pravici ohnutou v lokti a svírá v ní žezlo. Zadní strana je vyhloubena do hlubokého koryta.

Madoninu tvář lemují tmavé zvlněné vlasy spadající na ramena. Je oděna do splývavého roucha, řaseného do četných záhybů obemykajících kolena a zdůrazňujícího tělesný objem nohou. Plášť podél jejího levého boku splývá v dlouhém cípu, na opačné straně draperie směřuje zvlněně do prostoru. Tvář byla původně pestře kolorována. Na zadní straně v úrovni hlavy je kovový hák pro upevnění plastiky.

Polychromie je dochovaná fragmentálně, v partii tváře jsou odborně provedeny sondy barevných vrstev.  Z podstatné části těla je však polychromie smytá, pravá paže Madony je ulomena od korpusu. Plastika je úspěšně restaurovatelná, ale vkusně působí i jako hodnotný jistorický solitér.

Tento předmět lze doporučit rovněž i jako velmi vhodnou formu investice.

Sochřské dílo není prohlášeno národní kulturní památkou a není ani evidováno v seznamu předmětů pocházejících z trestné činnosti.

Plastika je vybavena Osvědčením dle zák.č.71/1994 Sb., o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty.

Cena: na dotaz  -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Free Joomla Lightbox Gallery

Rychlý kontakt

R-Atelier
Vlhká 6, Brno

Tel.: 774 900 099

e-mail obchod:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

e-mail restaurování:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

e-mail znalectví:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.